مقالات

تفاوت تستر میگر و های پات

تفاوت تستر میگر و های پات

در صنایع مختلف از تجهیزاتی استفاده می‌شود که در برابر عبور جریان الکتریکی عایق شده باشند. عایق‌بندی با استفاده از موادی انجام می‌شود که مقاومت الکتریکی بالایی دارند. برای اندازه‌گیری مقاومت عایق تجهیزات الکتریکی و کابل‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. متداول‌ترین روش‌ها برای انجام تست، استفاده از دستگاه‌های میگر و های پات hipot است. تفاوت تستر میگر و های پات در موارد متعددی است که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

میزان مقاومت عایق بر اثر عوامل مختلفی همچون فشارهای وارد بر تجهیزات و طول عمر بالای دستگاه به‌مرور زمان تغییر می‌کند. این تغییرات اگر کنترل نشوند موجب نشتی جریان الکتریکی شده و باعث بروز حوادثی مانند آتش‌سوزی می‌شوند.

megger-or-hipot

روش تست عایق با روش‌های میگر و های پات چگونه است و چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

تست های ‌پات کابل با اندازه‌گیری میزان نشتی جریان در کابل‌های حامل و غیر حامل، مقاومت عایق را ارزیابی می‌کند. این تست با ولتاژ فشار قوی انجام می‌شود و ظرفیت ولتاژی که عایق تا قبل از نشت تحمل می‌کند را به نمایش می‌گذارد. تست هایپات برای کابل‌های زیر زمینی که دچار آسیب و خرابی شده‌اند نیز کاربرد دارد.

در تستر عایق (میگر) برای انجام اندازه‌گیری مقاومت عایقی، ولتاژ DC با جریان بالا تولید می‌شود. این جریان بین دو بخش از عایق مورد تست وارد شده و مقاومت بین دو نقطه اندازه‌گیری می‌شود. تست میگر معمولاً در مدت‌زمان کمتر از 1 دقیقه و با اعمال ولتاژ متوسط انجام می‌شود. این در حالی است که تست های پات hipot برای ولتاژ بالاتر و در زمان بیشتر که در حدود 15 دقیقه است اجرا می‌شود. لازم است بدانید که تست عایق هایپات نسبت به شرایط محیط حساس است، اگر شرایط مناسب فراهم نشود ممکن است به عایق دستگاه یا کابل تحت تست آسیب وارد شود.

قیمت دستگاه های ‌پات  Hi pot

فروش دستگاه تست های‌ پات توسط فروشگاه‌های مختلف انجام می‌شود. هر فروشگاه متناسب با قواعد و برخی موارد مشخص برای دستگاه‌های تست های پات hipot قیمت‌گذاری انجام می‌‌دهد. اگر به دنبال دستگاه با قیمت‌ مناسب هستید، بهتر است خرید های پات مورد نظر خود را از نمایندگی‌های رسمی انجام دهید.

خرید میگر دیجیتال از مراکز معتبر

فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق ارائه‌کننده های پات hipot و میگر دیجیتالی اورجینال از برندهای مطرح کپ (KEP) و دی تی ای (DTE) در انواع مدل‌ها ازجمله مدل 50/70 است. اگر اطلاع از قیمت میگر تست کابل و قیمت خرید میگر برای شما مهم است، توصیه می‌کنیم از فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری این مرکز بازدید نمایید.

برای رفاه حال شما مشتریان گرامی لیست قیمت میگر و سایر تجهیزات الکترونیکی به‌طور روزانه در وب‌سایت فروشگاه بارگذاری می‌شود. در صورت بروز هرگونه پرسش هنگام خرید دستگاه تست عایق یا خرید هایپات می‌توانید با کارشناسان باتجربه ما تماس بگیرید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

بازگشت به لیست