تست محیط, لوکس متر

نحوه کار با لوکس متر چگونه است؟

نحوه کار با لوکس متر چگونه است؟

لوکس متر را که با نام دیگر آن همچون لوکس سنج نیز می شناسند برای اندازه گیری روشنایی در یک محیط با استفاده از اندازه گیری شدت نور عمل می کند. این دستگاه شدت نور را بر اساس همان چیزی که چشم انسان می بیند اندازه گیری می کند و با میزان انرژی تابشی یا منعکس شده ارتباطی ندارد.

لوکس مترها دارای کاربرد ها و عملکرد های یکسانی می باشند و تنها در میزان دقت و سرعت نمایش و محدوده اندازه گیری تفاوت دارند. به طور مثال با استفاده از لوکس متر گلخانه می توانید به خوبی میزان روشنایی را در محیط های بسته و یا باز اندازه گیری نمایید.

در ابتدا لوکس متر را روشن کنید و از کالیبره بودن و عملکرد باتری مطمئن باشید سپس محافظ که بر روی سنسور دستگاه قرار دارد را بردارید و واحد مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سنسور نور سنج را بر روی سطح جسم مورد نظر خود قرار دهید تا توسط دستگاه دقیق ترین میزان شدت نور را مشاهده نمایید. پس از اندازه گیری پارامتر مورد نظر خود دستگاه را خاموش کنید و پوشش سنسور را در جای خود قرار دهید.

تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق در خدمت شما همراهان گرامی می باشد تا شما را با انواع تجهیزات اندازه گیری همچون لوکس متر آشنا کند و می توانید قیمت لوکس متر ارزان را از کارشناسان مجرب واحد فروش این مجموعه دریافت نمایید.

مهم ترین نکات که در زمان خرید لوکس متر باید در نظر بگیرید : 

  • دقت دستگاه
  • سرعت اندازه گیری
  • قابلیت اتصال به کامپیوتر
  • قابلیت کالیبره شدن دستگاه
  • نوع پراب مورد استفاده در دستگاه
  • رنج اندازه گیری که بر اساس FC/LUX

در زمان خرید دستگاه لوکس متر پیشنهاد ما به شما مراجعه به مرکز خرید تجهیزات تست شرایط محیطی و بررسی لیست قیمت لوکس متر توسط کارشناسان فنی و متخصص مشهد دقیق می باشد تا بهترین دستگاه را متناسب با نیاز خود خرید نمایید.

بازگشت به لیست