مقالات

تفاوت های پات AC و DC

تفاوت های پات AC و DC

دستگاه های ‌پات Hipot برای تست عایقی تجهیزات الکترونیکی و کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ازآنجاکه دلایل مختلفی مانند استفاده زیاد، نصب نادرست و فشارهای محیطی باعث ایجاد نشتی در سیم‌ها و برخی دستگاه‌های الکتریکی می‌شوند دستگاه تست های‌ پات با اندازه‌گیری میزان نشتی جریان، سلامت عایق را ارزیابی می‌کند.

به دلیل وجود تفاوت در شکل موج جریان‌ها، انجام عملیات تست عایق جریان فشار قوی با استفاده از دو روش AC و DC صورت می‌گیرد. تفاوت های پات AC و DC در موارد مختلفی می‌باشد. جریان AC دوطرفه است و در هر لحظه از زمان تغییر می‌کند. این در حال است که جریان DC دو طرفه و ثابت در زمان است. از دیگر تفاوت‌های این دو جریان میزان ولتاژ است. ولتاژ در جریان AC سطح بالا و در جریان DC سطح پایین است.

Differences_between_hipot_ac_dc

تست های ‌پات کابل AC  و DC

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد تست استقامت دی الکتریک توسط دستگاه تست های‌ پات به دو روش انجام می‌گیرد. تفاوت های پات AC و DC در روش انجام تست اندازه‌گیری آن‌ها است. انجام ارزیابی به روش DC به‌طور کاملاً بی‌خطر برای اپراتور انجام می‌شود. بر اساس خاصیت جریان DC، این تست توسط ولتاژ پایین و با مصرف توان کمتر اجرا می‌شود. انجام تست عایقی روی برخی از مدارها که از دیود و خازن استفاده می‌کنند تنها با این روش امکان‌پذیر است.

از سوی دیگر دستگاه تست های‌ پات اندازه‌گیری جریان نشتی با روش AC را در ولتاژ بالا انجام می‌دهد. در انجام این تست بهتر است قبل از شروع هرگونه ارزیابی، نکات ایمنی توسط اپراتور به‌دقت بررسی شود. لازم است بدانید که جریان نشتی اندازه‌گیری شده در این روش مقدار حقیقی‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در این روش بعد از پایان اندازه‌گیری نشتی جریان، نیازی به تخلیه الکتریکی وسیله مورد تست نیست.

فروش دستگاه تست های‌ پات توسط فروشگاه معتبر

قیمت دستگاه های ‌پاتHi pot در فروشگاه‌های مختلف بر اساس عوامل متعددی تعیین می‌شود. وجود واسطه و نرخ بالای هزینه‌های باربری ازجمله مواردی هستند که روی قیمت تمام‌شده کالاهای وارداتی تأثیر می‌گذارند. خرید های پات پرفروش 50/70 از برندهای کپ و دی تی ای (دت)، از نمایندگی‌های اصلی علاوه بر به‌صرفه بودن قیمت، باعث ایجاد اطمینان خاطر در مشتری می‌شود.

فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق به‌عنوان نماینده رسمی و انحصاری بسیار از برندهای معتبر اروپایی، آسیایی و آمریکایی فعالیت می‌کند. واردات مستقیم کالاهای ابزار دقیق مانند دستگاه تست های‌ پات توسط این گروه صنعتی باعث شده تا ابزارهای الکترونیکی با قیمت مقرون‌به‌صرفه به دست مصرف‌کننده نهایی برسد. امکان خرید هایپات در تنوع بالا و قیمت مناسب از طریق فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری این مرکز نیز فراهم شده است.

بازگشت به لیست