مقالات

هایپات ها و تزریق جریان ها

هایپات ها و تزریق جریان ها

طریقه کار با هایپات چگونه است ؟

همه چیز درباره هایپات ها و تزریق جریان ها یکی از معتبر ترین فروشنده ها و وارد کنندگان دستگاه های تست های پات hipot  و تزریق جریان در ایران شرکت مشهد دقیق میباشد که این شرکت نماینده رسمی و انحصاری و وارد کننده تجهیزات تست و تزریق ولتاژ از برند های معتبر جهان مانند : میگر megger و sebakmt  و دت  det   و کپ kep  و ادلر adleer میباشد و توانایی تعمیرات این نوع دستگاه ها و خدمات پس از فروش را با گروه فنی و مهندسی بسیار حرفه ای را داراست.

 

  1. طریقه کار با هایپات چگونه است ؟
  2. کاربرد اصلی دستگاه تزریق جریان و تزریق ولتاژ hipot در تست کابل چیست ؟
  3. علت اهمیت های پات hipot چیست ؟
  4. در زمان خرید دستگاه هایپات hipot  و تزریق جریان به چه پارامتر هایی توجه کنیم ؟
  5. آیا دستگاه های تزریق جریان و های پات hipot ارزان قیمت دارای کیفیت مناسبی هستند ؟
  6. معتبر ترین برندهای تولید کننده دستگاه های تزریق جریان و ولتاژ کدامند ؟
  7. ایا تستر های ولتاژ و جریان مانند هایپات و تزریق جریان قابل تعمیر هستند ؟
  8. کدام شرکت در ایران خدمات گارانتی دستگاه های اندازه گیری و ابزار دقیق در زمینه تست هایپات hipot  و تزریق جریان را انجام میدهد ?

 

نکات بسیار مهم در زمان خرید دستگاه تزریق ولتاژ و hipot  و تزریق جریان 

یکی از پارامتر های مهم در زمان خرید های پات hipot که این عمل تاثیر به سزایی در قیمت دستگاه دارد که این پارامتر نوع یونیت و میزان تزریق ولتاژ بر حسب کیلو آمپر و میزان آمپر آن میباشد و نکته بسیار مهم تر که قیمت و کیفیت آن بسته است ، برند آن میباشد بهترین آنها برند میگر megger ,  و det  و adleer  و میباشد.

 

مقاومت عایق کابل و الکترو موتور

برای تست اهم و مقاومت عایق کابل ها اصولا از میگر و های پات استفاده میشود تا بتوان در زمان شدت ولتاژ و جریان عبوری از داخل کابل از قدرت مقاومت روکش کابل و مقاومت کابل با خبر شد.

اگر موتور و یا حتی موتور القایی به محض خریداری شدن و تحویل مورد استفاده قرار نگیرد. حفاظت آن در برابر عوامل خارجی همانند رطوبت ، درجه حرارت بالا بسیار مهم است که در سلامت دستگاه و عملکرد آن تاثیر گذار است. و در زمانی  که الکتروموتور یک مدت زمان طولانی در انبار نگهداشته شده بوده است. قبل از استفاده میباسیت  مقاومت عایقی موتور مانند سیم پیچهای موتور اندازه گیری شود.

 

 

تست هایپات hipot

تست هایپات که اصولا تست ولتاژ مقاومت عایق نام برده میشود که توانایی کیفیت عایق گذاری تجهیزات را برای محافظت تست کننده از شوک الکتریکی بررسی می‌کند. در یک آزمون هایپات hipot معمولی ولتاژ بالا بین رساناهای دارای جریان و پوشش آن به کار برده می‌شود.

جریان ایجاد شده که در یک عایق جریان پیدا می‌کند به عنوان جریان نشتی شناخته می‌شود که توسط یونیت تست کننده و یا کنترلر  هایپات کنترل می‌شود اصول یاد آوری پشت این تست این است که اگر تعمد فوق برنامه تست ولتاژ منجر به از بین رفتن اثرگذاری عایق گذاری نشود ، محصول برای استفاده در شرایط عملیاتی عادی ایمن است ، که در تست این آن آزمون از نام دستگاه پیداست که بیان گر اصل کاربرد این دستگاه میباشد.

برای تعیین صحت عملکرد عایق‌ها ، معمولا تست‌ها و اندازه گری هایی در نظر گرفته می شود که با استفاده از آن‌ها و اندازه‌گیری مشخصات عایق ، می‌توان به صحت عملکرد عایق پی برد. این تست‌ها را معمولا به طور دوره‌ای بر روی عایق‌ها انجام می‌دهند.

در بروشورها و کاتالوگ‌های دستگاه‌های تست عایقی همانند میگر و یا تزریق جریان و یا هایپات hipot ، معمولا مشخصه‌ای تحت عنوان IP برای دستگاه ذکر شده است که بیانگر اطلاعاتی ضروری برای اپراتور می‌باشد.

از روی شماره IP ، اپراتور تشخیص می دهد که آیا یک دستگاه تست برای شرایط محیطی و نوع کاربرد مدنظر وی مناسب می‌باشد یا خیر و برای داشتن چنین دستگاه های از قبیل تست مقاومتی عایقی (میگر) تزریق جریان و هایپات hipot  و تستر رله های حفاظتی ، فازمتر فشار ضعیف و فشار قوی و رد یاب یاب های کابل زیر زمینی و عیب یاب های کابل زیر زمینی به سایت مشهد دقیق و یا با شماره ۳۷۱۳۳۸۰۳ تماس حاصل فرمایید.

 

بازگشت به لیست