مقالات

تفاوت تزریق جریان و های پات

تفاوت تزریق جریان و های پات

برای بررسی جریان الکتریکی، دستگاه‌های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه‌ های پات Hipot و دستگاه تست تزریق جریان، دو مورد از مهم‌ترین دستگاه‌هایی هستند که در فرایند بررسی جریان الکتریکی کاربرد دارند. خرید دستگاه تزریق جریان و خرید های پات، هر یک به دلایل خاصی صورت می‌گیرد. درواقع هرکدام از این دستگاه‌ها قابلیت‌ها و کاربردهای منحصربه‌فردی دارند. قطعاً در این بخش این سؤال به وجود می‌آید که تفاوت تزریق جریان و های پات در چیست.

The difference between Injection flow and hi-pot

دستگاه‌ های پات

از این دستگاه برای بررسی و مشاهده میزان جریان نشتی استفاده می‌شود. درواقع این دستگاه نشان می‌دهد که در مجموعه هادی، شکست دی‌الکتریک وجود دارد یا خیر. به زبانی دیگر، خرید هایپات جهت بررسی میزان کیفیت عایق‌های الکتریکی برای ولتاژهای بالا انجام می‌شود. یعنی قدرت عایق، میان بخش‌های حامل و غیر حامل جریان را بررسی می‌کند. همچنین این دستگاه وضعیت عایق را بر اثر فشارهای گوناگون وارد شده بر تجهیزات را بررسی می‌کند.

دستگاه تزریق جریان

خرید دستگاه تزریق جریان به‌منظور تست اموری همچون رله‌های حفاظت جریان، فیوزها، بی متال‌ها، رمپی‌ها، پیوستگی مدارات و پلاریته CT انجام می‌گیرد. این دستگاه در جریان اولیه به دو صورت تک ‌فاز و سه ‌فاز تولید می‌شود.

تفاوت میان تزریق جریان و های پات

همان‌طور که اشاره شد این دو دستگاه با یکدیگر، تفاوت‌هایی دارند. مهم‌ترین تفاوت تزریق جریان و های پات در عملکرد و کارایی آن‌ها است. ساخت دستگاه تزریق جریان به‌منظور بررسی و تست جریان در تجهیزات مختلف است. در صورت کمبود جریان، این وسیله جریان تزریق می‌کند. درمقابل تست ‌های پات کابل بیشتر برای تست نشتی جریان در تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد. درحقیقت این تست همان‌طور که بیان شد مقدار قدرت عایق، میان بخش‌های حامل و غیر حامل جریان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

قیمت دستگاه تزریق جریان و های پات Hi pot

در زمان خرید دستگاه تزریق جریان و های پات، به قیمت آن‌ها نیز توجه می‌شود. قیمت هر دو دستگاه در مدل‌های مختلف، متفاوت است. درواقع قیمت دستگاه تزریق جریان و قیمت دستگاه ‌های پات Hi pot به عوامل گوناگونی وابسته است. این عوامل شامل برند دستگاه، مشخصه‌های فنی، مدل دستگاه، وضعیت تحریم‌ها و شرایط اقتصادی هستند.

توجه کنید که فروشگاه فروشنده دستگاه تست‌های پات و تزریق جریان نیز، بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد؛ زیرا برخی فروشگاه‌ها محصول تقلبی را بجای محصول اصل با قیمتی ارزان‌تر و یا حتی گران‌تر از قیمت واقعی آن می‌فروشند.

فروش دستگاه تست های پات و تزریق جریان

برای خرید ابزار اندازه‌ گیری همچون خرید تزریق جریان و های پات، می‌توانید به فروشگاه تجهیزات اندازه‌ گیری مشهد دقیق اطمینان کنید. خوب است بدانید که محصولات دو برند دی تی ای (دت) و کپ جزو پرفروش‌ترین‌ها هستند.

مشهد دقیق به‌عنوان نمایندگی شرکت‌های معتبر آمریکایی، انگلیسی و اروپایی، محصولاتی اصل و باکیفیت را به شما عزیزان ارائه می‌کند. این فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری با ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش 1 تا ۵ ساله معتبر شرکتی، خیال شما را آسوده می‌کند.

بازگشت به لیست