مقالات

هایپات (hipot) چیست؟

دستگاه های پات hipot یک ابزار مهم و کاربردی است و برای اندازه‌گیری عایق فشار قوی استفاده می‌شود. تست مقاومت الکتریکی عایق، یک روش از انجام تست‌های غیر مخرب است که بدون آسیب ‌رساندن به اجزاء و قطعات تجهیزات الکتریکی اجرا می‌شود. در واقع این تست میزان قدرت عایقی بخش‌های حامل و غیر حامل جریان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

What-is-hipot

قیمت دستگاه های پات Hi pot به چه عواملی بستگی دارد؟

دستگاه‌های هایپات در مدل‌ها و با نشان‌های تجاری متنوعی تولید و عرضه می‌شوند. تعیین قیمت این ابزار بر اساس عوامل مختلفی مانند کیفیت ساخت، برند تولیدکننده و برخی موارد دیگر انجام می‌شود. برخی از برندها به دلیل کارایی بهتر از طرفداران بیشتری برخوردار هستند و در کشور ما فروش بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. از پرفروش‌ترین مدل‌ها می‌توان به دستگاه های پات برند کپ و دی تی ای (دت) مدل 50/ 70 اشاره کرد که با قیمت مناسبی ارائه می‌شوند.

نحوه انجام تست های پات کابل چگونه است؟

وجود جریان نشتی در کابل‌ها به‌مرور زمان باعث ایجاد خرابی در ساختار سیم می‌شود. همچنین جریان‌هایی با ولتاژ بیشتر ممکن است باعث بروز خطرات آتش‌سوزی شوند. از‌این‌رو  قبل از اقدام به اجرای عملیات مختلف لازم است تست سلامت عایق بودن کابل‌ها بررسی شود. این تست‌ها به دو صورت و با اعمال ولتاژهای AC یا DC انجام می‌شود.

روش تست DC بسیار کم‌خطر است و با سطح جریان کوچک و مصرف توان کم اجرا می‌شود. مدت‌زمان لازم برای انجام تست های پات با روش DC حدود پانزده دقیقه است. تست Hipot به روش AC به دو حالت مختلف قابل انجام است. در یکی از این روش‌ها، ولتاژی برابر با ولتاژ نامی را به مدت 24 ساعت به کابل مورد نظر اعمال می‌کنند تا میزان عایق بودن آن بررسی شود. مدت‌زمان اجرای روش دوم بسیار کمتر است و تنها در 5 دقیقه انجام می‌شود.

خرید هایپات اورجینال از مراکز معتبر

امروزه خرید ابزار اندازه گیری به دلیل وجود کالاهای نامرغوب و بی‌کیفیت نیازمند دقت و توجه بیشتری می‌باشد. خرید از فروشگاه‌های معتبر و باسابقه باعث اطمینان خاطر و بهبود عملکرد می‌شود.

فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق با سال‌ها تجربه در زمینه تولید و فروش دستگاه تست های‌ پات فعالیت می‌کند. این فروشگاه با تمرکز بر رضایت مشتریان، تجهیزات اندازه‌گیری را با مناسب‌ترین قیمت و همراه با گارانتی و ضمانت‌نامه 1 تا 5 ساله معتبر شرکتی ارائه می‌کند. اگر قصد خرید های پات باکیفیت را دارید می‌توانید به فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری این مرکز مراجعه کنید.

بازگشت به لیست