مقالات

طرز کار های پات Hipot

دستگاه های ‌پات  Hipot یک ابزار کاربردی و مورد استفاده در تمام صنایع تولیدی و الکترونیک است که از آن برای تست سلامت کابل‌ها و مقاومت عایقی تجهیزات در برابر جریان فشار قوی استفاده می‌شود. وجود جریان نشتی در دستگاه‌ها و سیم‌های حامل و غیرحامل جریان، مشکلات متعددی را ایجاد می‌کند، ازاین‌رو خرید دستگاه تست Hipot دقیق و استاندارد مهم و ضروری است.

از این تست برای بررسی نحوه صحیح سیم‌کشی اپراتورهای قبلی نیز استفاده می‌شود. اگر اتصالات کابل‌ها به درستی انجام نشده باشند و یا عایق در اثر فشارهای ایجاد شده بر اثر عوامل مختلف دچار مشل شده باشد، با کمک این تست می‌توان نسبت به رفع مشکل اقدام کرد.

how-to-work-with-hipot

تست های ‌پات کابل به چه روشی انجام می‌شود؟

تست عایق کابل فشار قوی توسط دستگاه Hi pot به دو صورت دستی و اتوماتیک قابل انجام است. این ابزار مجهز به یک مانتیور باکیفیت است که تمامی تنظیمات و پارامترهای اندازه‌گیری را به نمایش می‌گذارد. اگر از حالت اتوماتیک برای انجام تست استفاده کنید، ولتاژ تست بصورت خودکار و با استفاده از نرخ رمپ از قبل ‌برنامه‌ریزی‌شده تغییر می‌کند.

در حالت دستی اپراتور باید ولتاژ را از طریق رمگذار چرخشی کنترل و تنظیم کند. این تست همچنین با اعمال ولتاژ‌های مختلف AC و DC نیز انجام می‌شود. انتخاب نوع ولتاژ به نوع دستگاه تحت تست بستگی دارد و طرز کار های پات در هر کدام از این روش‌ها مزیت‌ها و معایب مخصوص به خود را دارند.

بهترین برندهای سازنده Hipot

دستگاه Hipot در انواع و با نام‌های تجاری مختلفی تولید  و روانه بازار می‌شود. برخی از برندها به دلیل کیفیت بالا و ارائه عملکرد دقیق، طرفداران بیشتری دارند. از پرطرفدارترین برندهای مطرح در کشور می‌توان به  نشان‌های تجاری کپ (KEP) و دی تی ای (DTE) اشاره کرد. از مدل‌های پرفروش این دو برند برتر دستگاه های پات 50/70 کیلو ولت می‌باشد.

خرید های پات استاندارد و باکیفیت

 فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری بسیاری در سطح فضای وب فعالیت می‌کنند و محصولات مختلفی را به فروش می‌گذارند. در این بین همه مراکز قابل اطمینان نیستند و ممکن است تجهیزات اندازه‌گیری را بدون خدمات پس از فروش ارائه ‌کنند. خرید هایپات تقلبی و بی‌کیفیت باعث افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری شده و بهره‌وری را کاهش می‌دهد.

مشهد دقیق یک مرکز معتبر و با سابقه در زمینه فروش دستگاه تست های‌ پات استاندارد و اورجینال است. این گروه صنعتی نمایندگی چندین برند معتبر اروپایی و آمریکایی را بر عهده دارد. از این‌رو تمامی محصولات موجود در فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق با قیمت‌های رقابتی‌تر از بازار عرضه می‌شوند. در صورت نیاز به مشاوره یا استعلام قیمت دستگاه های ‌پات  Hi pot می‌توانید با مشاوران باتجربه این مرکز تماس حاصل کنید.

بازگشت به لیست