مقالات

تفاوت تزریق جریان Ac و dc

تفاوت تزریق جریان Ac و dc

همه ما در طول روز از ابزار و تجهیزات مختلفی استفاده می‌کنیم که نیروی خود را از برق دریافت می‌کنند. دو نوع جریان برق وجود دارد که شامل جریان متناوب (AC) و جریان مستقیم (DC) می‌شود. فروش تزریق جریان AC و DC متناسب با نوع حرکت الکترون‌ها و قدرتی که دارند، کاربردها و ویژگی‌هایی را شامل می‌شوند. حال شاید بپرسید تفاوت تزریق جریان Ac و dc در چیست؟

خرید تزریق جریان به شما کمک می‌کند تا این جریان‌ها را بهتر شناسایی کنید. درواقع ساخت دستگاه تزریق جریان به‌منظور تست و بررسی این جریان‌ها صورت ‌گرفته است. بهترین و پرفروش‌ترین برندها برای تست تزریق جریان برندهای دت و کپ هستند. برای تست جریان از دستگاه های پات نیز استفاده می‌کنند که تفاوت هر نوع تزریق جریان موجب شده هر یک از آن‌ها برای موارد خاصی مورد استفاده قرار بگیرند و به فروش برسند.

sale Injection flow

معرفی انواع جریان

همان‌طور که اشاره شد، دو نوع جریان وجود دارد. برای درک بهتر برای خرید و فروش تزریق جریان باید با هر یک از آن‌ها آشنا شویم:

1.   جریان متناوب (AC)

بار الکتریکی که به‌طور تناوبی در حال تغییر جهت است را جریان متناوب یا AC می‌گویند. باتوجه‌به این موضوع، همراه جریان، سطح ولتاژ هم برعکس خواهد شد. این جریان، جهت تأمین برق فضاهای مختلف همچون ساختمان‌ها، خانه‌ها، اداره‌ها و سایر موارد به کار گرفته می‌شود.

2.   جریان مستقیم (DC)

عبور یک‌ طرفه بار الکتریکی را جریان مستقیم می‌گویند. جریان مستقیم از منبع‌های مختلفی همچون سلول‌های خورشیدی، باتری، دینام و منابع تغذیه حاصل می‌شود.

فروش تزریق جریان Ac و dc در چه مواردی کاربرد دارد؟

به این موضوع اشاره شد که این دو جریان با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. از مهم‌ترین تفاوت‌های میان جریان AC با جریان DC می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ولتاژ جریان مستقیم DC قابلیت حرکت در فاصله‌های دور را ندارد اما جریان متناوب AC قدرت بیشتری دارد و قابلیت استفاده در فاصله‌های دور را دارد.
  • جریان مستقیم در امتداد سیم دارای مغناطیس ثابت است اما جریان متناوب در امتداد سیم فرکانس، آهنربای دوار است.
  • فرکانس جریان DC صفر بوده و جریان متناوب دارای فرکانس 50Hz و یا 60Hz است.
  • جهت جریان مستقیم همان‌طور که از نامش پیداست، در یک‌ جهت بر روی مدار قرار دارد. جریان متناوب جهت متغیری دارد.
  • تفاوت دیگر این دو تزریق جریان در نوع جریان آن‌ها است که جریان AC به‌صورت متغیر و جریان DC به‌صورت قدرتی است.
  • منبع تغذیه جریان مستقیم سلول و باتری است. در مقابل منبع تغذیه جریان متناوب، ژنراتور و برق است.
  • این دو جریان در انواعی که دارند نیز متفاوت‌اند. جریان DC شامل انواع خالص و ضربان‌دار می‌شود. جریان AC شامل انواع مثلثی، میدان، ترافیکی و میدان سینوسی است.

فروش و قیمت دستگاه تزریق جریان

حال که تفاوت تزریق جریان Ac و dc را درک کرده‌ایم نوبت به قیمت و خرید دستگاه تزریق جریان می‌رسد. درصورتی‌که قصد خرید ابزار اندازه گیری همچون تزریق جریان به طور اصل و با قیمتی مناسب دارید، مشهد دقیق در خدمت شما عزیزان است. فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق، نماینده شرکت‌های معتبر آمریکایی، انگلیسی و اروپایی است. ازاین‌رو محصولاتی اصل را با گارانتی و خدمات پس از فروش 1 تا ۵ ساله ارائه می‌دهد. قیمت محصولات این فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری، بسیار مناسب‌تر از سایر فروشگاه‌ها است.

بازگشت به لیست