مقالات

تفاوت دستگاه تزریق جریان تک ‌فاز و سه‌ فاز

تفاوت دستگاه تزریق جریان تک ‌فاز و سه‌ فاز

جریان الکتریکی نیز همچون سایر امور به تست و بررسی نیاز دارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل، بتوان آن را رفع نمود. ازاین‌رو یکی از راه‌های تست جریان الکتریکی، خرید تزریق جریان است. این دستگاه‌ها در تست اولیه به دو صورت تک‌ فاز و سه‌ فاز هستند. اگر بتوانید تفاوت دستگاه تزریق جریان تک فاز و سه فاز را درک کنید، می‌توانید دستگاهی متناسب با نیاز خود تهیه نمایید.

Single-phase and three-phase current injection

انواع دستگاه تزریق جریان و تفاوت‌های آنها

همان‌طور که اشاره شد، دستگاه‌های تزریق جریان در جریان اولیه، به دو صورت تک‌ فاز و سه ‌فاز طراحی و تولید می‌شوند. از این دستگاه‌ها برای فرایندهای مختلفی همچون  تست و بررسی رله‌های حفاظت جریان، تست تزریق جریان، تست بی متال‌ها و بررسی‌های پیوستگی مدارات استفاده می‌شود.

در هنگام خرید تزریق جریان باید به تفاوت دستگاه تزریق جریان تک فاز و سه فاز توجه کنید. این دو دستگاه، اکثر قابلیت‌ها و کارایی‌هایی که دارند، کاملاً شبیه به هم هستند اما در مواردی نیز دارای تفاوت‌هایی هستند. مهم‌ترین تفاوت‌ این دو دستگاه، در میزان آمپری است که پشتیبانی می‌کنند. همچنین در استفاده از جریان‌ها تفاوت دارند.

از دستگاه‌های تزریق جریان تک‌ فاز برای میزان آمپر کمتر و جریان‌های تک ‌فاز استفاده می‌کنند. در مقابل از دستگاه تزریق جریان سه ‌فاز برای میزان آمپر بیشتر و جریان‌های سه‌ فاز استفاده می‌کنند.

ساخت دستگاه تزریق جریان

در میان کمپانی‌های فعال در حوزه تولید این دستگاه، برند دت و ‌کپ، از بهترین و پرفروش‌ترین تولیدکننده‌های دستگاه‌های تزریق جریان هستند. چنانچه قصد خرید تزریق جریان را دارید و می‌خواهید دستگاهی باکیفیت و کاربردی خریداری کنید، این دو برند را فراموش نکنید. این کمپانی از بهترین قطعات و پیشرفته‌ترین تجهیزات برای ساخت دستگاه‌های خود استفاده می‌کند. کیفیت و طول عمر این دستگاه‌ها بسیار بالا است و مشخصه‌های فنی بسیار خوبی دارند.

خرید دستگاه تزریق جریان

چنانچه قصد خرید تزریق جریان را دارید باید به نکاتی توجه کنید؛ زیرا خرید این دستگاه به دلیل ارتباط و کار آن با جریان برق، بسیار حساس است. در زمان خرید این دستگاه باید به موارد زیر توجه کنید:

  • نیاز خود را بررسی کنید تا بتوانید متناسب با آن دستگاه مناسب تهیه کنید.
  • شما باید در زمان خرید، به نام تجاری دستگاه و اصالت آن توجه کنید.
  • توجه به مشخصه‌های فنی دستگاه از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید.
  • دقت کنید که از کدام فروشگاه خرید می‌کنید.

قیمت دستگاه تزریق جریان

در زمان خرید تزریق جریان یکی از موارد قابل‌ توجه، قیمت آن است. این دستگاه، مدل‌های مختلفی دارد که در برندهای گوناگونی تولید می‌شود. ازاین‌رو طبیعی است که قیمت‌های متفاوتی برای انواع این دستگاه ارائه شود.

چنانچه قصد خرید ابزار اندازه گیری همچون این دستگاه را دارید، مشهد دقیق به شما عزیزان بهترین دستگاه را ارائه می‌دهد. فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق به‌عنوان نمایندگی شرکت‌های معتبر آمریکایی، انگلیسی و اروپایی در حال فعالیت است که این فعالیت مزایای بسیاری را برای این فروشگاه پدید آورده است. این فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری برای تمامی محصولاتی که عرضه می‌کند، گارانتی و خدمات پس از فروش 1 تا ۵ ساله شرکتی به مشتریان خود ارائه می‌کند‌.

بازگشت به لیست