مقالات

ویدئوبروسکوپ چیست؟

ویدئوبروسکوپ چیست؟

در پاسخ به این سؤال که ویدئوبروسکوپ چیست؟ باید گفت که این دستگاه یک ابزار اندازه‌گیری و تصویربرداری است که از یک لوله فیبر نوری با لنز و یک دوربین تشکیل‌شده است. این وسیله به کاربر اجازه می‌دهد تا داخل قطعات یا سطوح دیگری که به‌سختی قابل‌دسترسی هستند، نگاه کرده و تصاویر و ویدئوهای ضبط‌شده را باکیفیت بالا بررسی کند. با توجه به مناسب بودن قیمت ویدئوبروسکوپ از آن به‌عنوان ابزاری مهم در بررسی و عیب‌یابی قطعات و سیستم‌ها در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، هواپیماسازی، صنعت نفت و گاز و پزشکی استفاده می‌شود.

Videobroscope photo

بهبود کیفیت کنترل و عیب‌یابی با خرید ویدئو بروسکوپ

با خرید ویدوبروسکوپ، کارشناسان می‌توانند به صورت دقیق و دور از محدودیت‌های دید، به درون قطعات و تجهیزات مختلف صنعتی نفوذ کرده و از نزدیک تصاویر ویدئویی از داخل آن‌ها بدست آورند. با تحلیل تصاویر حاصله، می‌توانند عیوب و مشکلات موجود در قطعات را شناسایی کرده و به کمک این اطلاعات، کنترل کیفیت را بهبود بخشند و راهکارهای مناسبی را برای رفع مشکلات پیشنهاد دهند. همچنین خرید بروسکوپ، می‌تواند در برخی موارد از جمله انجام بازرسی‌های تعمیراتی، تعمیر و نگهداری قطعات، کالیبراسیون و تنظیمات دقیق، کاهش هزینه‌ها و زمان صرف شده برای انجام کارها، موثر باشد.

قیمت ویدئو بروسکوپ های مختلف در بازار

قیمت بروسکوپ صنعتی به‌شدت متغیر است و بسته به مارک و مدل، ویژگی‌های فنی، قابلیت‌ها، اندازه صفحه‌نمایش، نوع نورپردازی و متعلقات دیگر، متفاوت هست. به‌عنوان‌ مثال ویدئوبروسکوپ المپیوس که یکی از قدرتمندترین دستگاه‌های جهان است، ممکن است قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر آن داشته باشد؛ اما باید در نظر داشت که در هنگام خرید ویدئوبروسکوپ علاوه بر قیمت باید به موضوع کیفیت و عملکرد دستگاه دقت ویژه‌ای داشت، زیرا ضعیف بودن آن باعث می‌شود ثبت تصاویر و اندازه گیری آن‌ها بی‌کیفیت بوده و تأثیر منفی بر نتایج داشته باشد. خرید ابزار اندازه گیری از فروشگاه‌های تخصصی و معتبر این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با خیالی آسوده دستگاهی با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه کنید.

فروش دستگاه ویدئوبروسکوپ در فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری معتبر

فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق یکی از معتبرترین و مطرح‌ترین فروشگاه‌های ابزار اندازه گیری در ایران بوده و کلیه محصولات آن با گارانتی 1 تا 5 ساله ارائه می‌شود. این فروشگاه با داشتن نمایندگی از شرکت‌های معتبر آمریکایی و اروپایی، ابزار اندازه گیری را با کمترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. شما می‌توانید قبل خرید از مشهد دقیق، با کارشناسان خبره این فروشگاه مشورت کرده تا دستگاهی متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

بازگشت به لیست