برق الکترونیک, منبع تغذیه

کار منبع تغذیه چیست؟

کار منبع تغذیه چیست؟

برای رساندن برق به یک بار الکتریکی از ابزار الکتریکی به نام منبع تغذیه استفاده می شود، که عملکرد اصلی آن تبدیل جریان الکتریکی از منبع به جریان، ولتاژ و فرکانس جهت تامین بار می باشد و به همین دلیل به منبع تغذیه مبدل برق نیز می گویند. برخی از عملکرد هایی که توسط منبع تغذیه می توان انجام داد شامل محدود کردن جریان کشیده شده توسط بار به سطح ایمن، خاموش کردن جریان در صورت بروز خطای الکتریکی، تهویه مطبوع برای جلوگیری از رسیدن صدای الکترونیکی یا ولتاژ ورودی به بار، قدرت تصحیح عامل و ذخیره انرژی می باشد.

برای معرفی منبع تغذیه می توان گفت که یک وسیله الکتریکی است که برای تامین برق بار های الکتریکی استفاده می شود وظیفه اصلی این محصول تغییر جریان الکتریکی از منبع به ولتاژ، فرکانس و جریان دقیق برای تامین بار می باشد همچنین می توان از این منابع تغذیه به عنوان مبدل برق استفاده کرد.

همانطور که میدانید منبع تغذیه از اجزا ضروری در هر سیستم الکتریکی یا الکترونیکی می باشد که در هنگام انتخاب منبع تغذیه دقیق الزامات متفاوتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. محدودیت های جریان و ولتاژ برای حفاظت از بار، کارایی اندازه فیزیکی و ایمنی سیستم از نویز از قابلیت های ایمنی مدار منبع تغذیه است. مشهد دقیق مرکز خرید تجهیزات برق و الکترونیک است که ارائه دهنده لیست قیمت انواع منبع تغذیه و همچنین منبع تغذیه آزمایشگاهی ارزان در ایران می باشد.

کاربرد منبع تغذیه :

منبع تغذیه از مهم ترین المان های هر دستگاه اندازه گیری الکتریکی می باشد که دارای کاربردهای متنوع و گسترده ای می باشد در واقع در تمامی صنایع نیاز به منبع تغذیه احساس می شود که در ادامه به برخی از کاربرد های اسن دستگاه به اختصار توضیح داده می شود :

  • وسایل برقی : بخش اصلی تمام وسایل برقی، منبع تغذیه است که توسط منبع اصلی ولتاژ موردنیاز دستگاه را می توان تامین نمود.
  • کامپیوتر ها : منبع تغذیه کامپیوترهای مدرن، از نوع مد سوئیچ است که ولتاژ AC منبع اصلی را به رنج های متنوعی از ولتاژ DC تبدیل می کند.
  • جوشکاری : جوشکاری قوسی از انرژی برق برای ذوب فلز و اتصال آن استفاده می کند که توسط منبع تغذیه جوشکاری فعالیت می کند که می تواند DC یا AC باشد.
  • هواپیما : در دو نوع سیستم هواپیمایی تجاری و نظامی منبع تغذیه DC به DC و یا AC به DC تبدیل می کند که ممکن است این منابع فرکانسی تا 400 هرتز را داشته باشند.
  • اتوماسیون : در تمامی مواردی همچون خطوط تولید، بارکد خوان ها، دوربین ها، پمپ ها، موتورها و حمل و نقل نیاز منبع تغذیه ضروری است.

چنانچه تصمیم به خرید منبع تغذیه آزمایشگاهی و یا خرید منبع تغذیه ارزان دارید می توانید با کارشناسان فنی و متخصص ما در تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق در ارتباط باشید تا شما را با شرایط خرید پاور ساپلای آزمایشگاهی با مناسب ترین قیمت منبع تغذیه آشنا کند.

بازگشت به لیست