مقالات

کاربرد دوربین حرارتی چیست؟

کاربرد دوربین حرارتی چیست؟

دوربین‌های حرارتی با اندازه‌گیری دمای اجسام و بدن انسان‌ها و ارزیابی تفاوت دمای آن‌ها با محیط، اجسام موجود در فضا را به نمایش می‌گذارند. روند کار این دوربین‌ها بر اساس حرارت و دما است و با کمک اشعه مادون قرمز تصاویر را ثبت می‌کنند. دوربین حرارتی ارزان امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و نسبت به دوربین‌های گران‌تر عملکرد یکسانی را ارائه می‌کند.

اگر بپرسید کاربرد دوربین حرارتی چیست، باید بگوییم که از دوربین‌های حرارتی در صنایع مختلف و برای مصارف متعددی استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال خرید دوربین حرارتی نظامی، باعث حفظ جان و امنیت سربازها در شرایط سخت و خطرناک جنگی می‌شود. از سوی دیگر برخی دوربین‌های حرارتی برای شناسایی قطعات خراب و آسیب‌دیده در تجهیزات خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

cheap-thermal-camera

خرید دوربین حرارتی ارزان یا گران؟

اگر بین خرید دوربین حرارتی موبایل و خرید دوربین حرارتی برای تعمیرات موبایل دچار تردید هستید بهتر است ابتدا امکانات مورد نیاز خود از یک ابزار را مشخص کنید. لازم نیست یک ابزار با بالاترین قیمت را برای خرید انتخاب کند. چراکه ممکن است تمامی نیازهای شما با خرید یک دوربین حرارتی ارزان رفع شود. بنابراین برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها قبل از خرید دوربین حرارتی دید در شب هم به موارد مختلفی مانند ویژگی‌های محصول، برند سازنده و کیفیت ثبت تصویر توجه کنید.

استعلام قیمت دوربین حرارتی

ممکن است برای اطلاع از قیمت دوربین حرارتی دید در شب وب‌سایت‌های گوناگونی را بررسی کنید و یا حتی برای آگاهی از قیمت دوربین حرارتی صنعتی به مغازه‌های مختلف سر بزنید. بعد از بررسی دوربین‌ها متوجه می‌شوید که قیمت دوربین حرارتی فلوک و قیمت دوربین حرارتی فلیر در فروشگاه‌های مختلف متفاوت است.

تفاوت در قیمت‌گذاری محصولات مختلف به دلیل وجود تفاوت در ساخت کالاها و برند سازنده آن‌ها است. در بسیاری از موارد وجود یک دوربین حرارتی ارزان دلیل بر بی‌کیفیت بودن آن محصول نیست.

چگونه خرید دوربین حرارتی را به تجربه‌ای مثبت تبدیل کنیم؟

خرید ابزار اندازه گیری و الکترونیکی با وجود کالاهای تقلبی و نامرغوب به دغدغه‌ای برای افراد تبدیل شده است. بسیاری از فروشندگان سودجو، دوربین حرارتی ارزان خود را بدون ضمانت‌نامه ارائه می‌کنند و در قبال تجهیزات خراب مسئولیتی را بر عهده نمی‌گیرند. برای داشتن یک خرید موفق و مطمئن توصیه می‌کنیم مراکز معتبر و نمایندگی‌های فروش رسمی را انتخاب کنید.

فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق به‌عنوان نمایندگی برندهای مطرح اروپایی، آمریکایی در ایران فعالیت می‌کند. این گروه صنعتی برای رفاه حال مشتریان، تمامی کالاهای اورجینال را با گارانتی و ضمانت‌نامه 1 تا 5 ساله شرکتی در فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری مشهد دقیق ارائه می‌کند.

بازگشت به لیست