تست محیط, لوکس متر

نورسنج فلزی چیست؟

نورسنج فلزی چیست؟

امروزه نورسنج یا لوکس متر از کاربردی ترین تجهیزات برق و الکترونیک می باشد که برای اندازه گیری شدت نور محیط استفاده می شوند. با کمک نورسنج ها به وسیله سنسور خود، شدت نور بر سطح سنسور را با توجه به ضرایب تبدیل اختصاص داده شده است. از نور سنج برای اندازه گیری شدت نور در صنایع گوناگونی همچون صنایع رنگ سازی، پتروشیمی، پزشکی، غذایی، کشاورزی و ادارات استفاده می شود به همین دلیل اندازه گیری شدت نور با در نظر گرفتن نوع کاربری به وسیله نورسنج ها دارای اهمیت بالایی می باشد.

یک لوکس lux  مقدار نور حاصل از یک شمع بر روی یک صفحه در فاصله 1 متری می باشد و لومن (Lumen) واحد اندازه گیری میزان نور در منبع تولید کننده در تمام جهات می‌باشد، لوکس دارای قابلیت نمایش شدت نور دریافتی در یک نقطه می باشد. اگر بخواهیم دو منبع نور از یک نوع را با هم مقایسه کنیم از لومن استفاده می شود و برای مقایسه نور منابع غیر همگون لوکس استفاده می شود. جهت اطلاع از قیمت دستگاه لوکس متر ارزان می توانید به مرکز خرید تجهیزات تست شرایط محیطی در ایران مراجعه نمایید و از طریق شماره تماس های موجود در سایت با کارشناسان فنی و مجرب تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق در ارتباط باشید.

انواع نورسنج

نورسنج ها بر اساس کاربردی که دارند دارای انواع مختلفی می باشند که آن ها را از یک دیگر متمایز می کند که بیشترین تفاوت آن ها از نظر ساختاری می باشد که شامل پراب سرخود و مجزاء بودن دستگاه است برخی از انواع نورسنج یا همان لوکس متر به شرح ذیل می باشد :

  • کلوین متر
  • لومن متر
  • پارمتر
  • کاندلا

مشهد دقیق با سال ها سابقه در فروش تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق به عنوان مرکز خرید دستگاه لوکس متر در ایران فعالیت دارد که مشتریان عزیزی که تمایل به خرید لوکس متر دارند می توانند این مجموعه را با سال ها سابقه و با کارشناسان فنی و متخصص خود انتخاب نمایید تا مشاوره های لازم را برای بررسی قیمت لوکس متر دریافت نمایند.

بازگشت به لیست