برق الکترونیک, منبع تغذیه

منبع تغذیه AC چیست؟

منبع تغذیه AC چیست؟

منبع تغذیه را که پاور ساپلای می نامند یک دستگاه الکتریکی می باشد که وظیفه آن تامین کردن توان الکتریکی مورد نیاز برای مصرف کننده الکتریکی یا بار الکتریکی است. در برخی موارد منبع تغذیه دستگاه جداگانه ای نیست و ممکن است قسمتی از دستگاه دیگری باشد. تمام دستگاه های الکتریکی که می شناسیم و در طول روز از آن ها استفاده می کنیم از یک منبع تغذیه استفاده می کنند. درون تمامی دستگاه هایی همچون کامپیوتر، تلویزیون، لپ تاپ و… که با آن ها سر و کار داریم از یک منبع تغذیه استفاده شده است که کاربرد منبع تغذیه درون دستگاه ها تامین ولتاژ و جریان مناسب برای دستگاه ها می باشد. مرکز خرید تجهیزات برق و الکترونیک در ایران را می توانید برای بررسی قیمت منبع تغذیه انتخاب نمایید تا با مشاهده لیست قیمت انواع منبع تغذیه بتوانید خرید منبع تغذیه آزمایشگاهی ارزان مورد نیاز خود را با راهنمایی مشاوران ما تهیه نمایید.

کاربرد منبع تغذیه

وظیفه منابع تغذیه تامین انرژی الکتریکی برای مصرف کننده هاست که منبع تغذیه انرژی الکتریکی را از مولد های انرژی الکتریکی دریافت می کند. وظیفه اصلی منبع تغذیه تبدیل جریان الکتریکی به ولتاژ، جریان و فرکانس مناسب مصرف کننده می باشد. منابع تغذیه را مدل انرژی الکتریکی نیز می شناسند کاربرد منبع تغذیه را در مهندسی برق و الکترونیک، کارهای آزمایشگاهی و در تمامی دستگاه هایی که دارای دستگاه های الکتریکی می باشند می توان نام برد، برخی از کاربرد های منبع تغذیه به اختصار عبارت اند از :

  • منابع تغذیه در کامپیوتر ها و لپ تاپ ها
  • در تمامی وسایل برقی (تمام دستگاه های برقی از منبع تغذیه با ولتاژ مورد نظر استفاده شده)
  • استفاده در جوشکاری قوسی که برای ذوب فلزات و اتصال توسط منبع تغذیه تامین می شود
  • استفاده در سیستم اویونیک همه مدل های هواپیما همچون تجاری و نظامی
  • استفاده در اتوماسیون های صنعتی، صنعت حمل و نقل، راه اندازه خطوط تولید، موتورها، پمپ ها و دوربین ها

عملکرد منبع تغذیه AC

عملکرد منبع تغذیه AC این است که ولتاژ را از یک منبع تغذیه همچون منبع برق شهری می گیرد و آن را به ولتاژ مورد نظر کاهش می دهد، که در برخی موارد از فیلترینگ های خاصی نیز استفاده می شود. منبع تغذیه AC برای تغییر فرکانس و همچنین ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. از این دستگاه در آزمایشگاه های آموزشی و تحقیقاتی تمامی رشته های مهندسی، کامپیوتر ها، جوشکاری، صنعت نور و لیزر، باتری سایزی، تغذیه مدارات الکترونیکی استفاده می شود. که می توانید برای خرید منبع تغذیه AC با مناسب ترین قیمت منبع تغذیه با کارشناسان ما در ارتباط باشید. برای خرید منبع تغذیه ارزان و یا خرید پاور ساپلای آزمایشگاهی می توانید به سایت مشهد دقیق با سال ها سابقه در فروش تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق و همچنین به عنوان مرکز خرید منبع تغذیه آزمایشگاهی مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست