مقالات

تست و کیفیت و ارزیابی رنگ چگونه است؟

چگونگی تست و کیفیت و ارزیابی رنگ ؟

تست و کیفیت و ارزیابی رنگ چگونه است؟ یکی از مهم ترین بخش هایی که در صنعت وجود دارد ، ارزیابی رنگ است. این کار به ویژه در صنایعی که از رنگ ها استفاده بسیاری دارند مهم است و می تواند باعث گسترش کسب و کار آن ها باشد. آنچه که باید به آن دقت کنید در واقع کنترل کیفیت رنگ های صنعتی است چرا که این رنگ ها سالیان سال کار می کنند و اگر کیفیت مطلوبی نداشته باشند فرد را دچار مشکل خواهند کرد.

شاخه تخصصی در زمینه ارزیابی رنگ و کنترل کیفیت آن ها وجود دارد که شما را از این نظر بی نیاز خواهد کرد. البته نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که شاخه هایی که تخصصی هستند ، به شما اجازه می دهند تا از روش های مختلفی برای رنگ آمیزی استفاده کنید که بعضا این روش ها در حین کار شامل آزمایش کیفیت نیز می شوند.

بازرسی ها و همچنین نظارت بر ارزیابی باعث می شود که شما بتوانید از آنها استفاده کنید و بعد از مدت ها تجزیه و تحلیل بتوانید کار خود را به آسانی انجام دهید. ممکن است که حتی نتیجه حاصله برای شما رضایت بخش نباشد و ارزیابی شما با نتایج منفی رو به رو شود و در این حال تنها کاری که باید انجام دهید این است که احاطه کاملی به جزئیات داشته باشید و روش های مختلف را در این بخش به کار ببرید.

هدف از ارزیابی رنگ چیست؟

هدف کلیه روش هایی که از آن ها برای ارزیابی رنگ استفاده می شود این است که از یک سری اصول مشخص پیروی کنند و بتوانند توسط آن ها به طرح مطلوب خود دست پیدا کنند.

تمیز کردن سطوح مختلف از زنگ زدگی ها و همچنین آلودگی های مختلف از جمله مهمترین هدف های ارزیابی رنگ است. حال تصور کنید که این ارزیابی به صورت دقیق انجام نگیرد در نتیجه شما را دچار مشکل خواهد کرد.

گریس ، روغن ، گرد و خاک و دیگر موارد از جمله آماده سازی های قبل از رنگ آمیزی هستند و اگر این رنگ آمیزی به صورت درست و با رنگ های مناسب انجام نگیرد شما را دچار مشکل خواهد کرد.

اگر شما در این زمینه از رنگ های صنعتی خوب استفاده کنید و به طور کل جواب ارزیابی رنگ شما مثبت و عالی باشد اما باز هم روش های پیش از رنگ آمیزی به درستی انجام نشوند شما موفق نخواهید شد.

بنابراین می توان گفت که علاوه بر ارزیابی رنگ یکی از مهم ترین بخش های دیگر آماده سازی این رنگ ها است که شما بتوانید آن را برای یک بازرس و یا حتی کارفرمای خود به خوبی آماده کنید.

تست های رنگ شامل چه مواردی می شود؟

  1. زبری رنگ
  2. کیفیت رنگ
  3. چسبندگی رنگ
  4. ضخامت رنگ
  5. سختی رنگ

ارزیابی رنگ چگونه انجام می شود؟

معمولا رنگ هایی که برای رنگ آمیزی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند پیش از اینکه وارد بازار شوند در بخش های مختلف چک خواهند شد و اگر دچار مشکلی باشند شما خواهید دید. بازرس هایی که در این زمینه حضور دارند به شما امکان کنترل کردن رنگ را خواهند داد و حتی دستور مخلوط کردن رنگ نیز با آنها است.

حلب های رنگی باید بعد از باز شدن به بخش ارزیابی رنگ بروند تا چک شود که آیا کیفیت لازم را برای رنگ آمیزی دارند یا خیر! بعضا دیده اید که در برخی از موارد این رنگ ها آنطور که شما تصور میکنید نیستند و حتی ممکن است که رنگ مورد نظر شما کیفیت لازم را در این زمینه نداشته باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که حتی تاریخ مصرف رنگ ها را نیز به خوبی و درستی چک کنید تا بتوانید آن ها را به طور موثر مورد استفاده قرار دهید. کار ارزیابی رنگ که در آزمایشگاه های مختلف انجام می گیرد شامل اندازه گیری مقادیر مختلفی از مواد است.

در این رنگ ها مورد استفاده قرار گرفته است و شما میتوانید از این آزمایش ها استفاده کنید تا کار خود را آسان تر کنید و به درستی از این رنگ ها استفاده کنید. دقت داشته باشید که کمک گرفتن از یک متخصص در این زمینه می تواند بسیار به شما کمک کند.

مراحل کلی ارزیابی رنگ

تمامی ارزیابی هایی که برای رنگ های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند شامل موارد زیر هستند. در مرحله اول از ارزیابی رنگ ، ابتدا توسط بازرس مربوطه تمامی ملزومات مختلف از قبیل سندبلاست ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت که این موارد شامل سنگ زنی جوش ها ، لبه های تیر و همچنین برداشتن آلودگی های گریس و غیره از سطح هستند.

همانطور که گفته شد ، یکی از مهم ترین بخش ها در ارزیابی رنگ این مورد است.تکنیک هایی که در زمینه اجرای رنگ وجود دارند نیز از جمله مهمترین بخش ارزیابی رنگ است. شما باید دما را کنترل کنید چرا که اگر این دما بالاتر از ۶۰ درجه سانتی گراد باشد، ممکن است که کیفیت رنگ دچار مشکل شود.

تکنیک هایی که در این بخش وجود دارند برای تمامی رنگ های صنعتی مورد استفاده هستند و اگر کیفیت آماده سازی را انجام ندهید ممکن است که رنگ شما به درستی روی سطح مورد نظر ننشیند. ارزیابی رنگ همچنین شامل بخش های دیگری هم خواهد شد که شما می توانید آن ها را با کمک یک متخصص بشناسید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با مفهوم ارزیابی رنگ ها در صنایع بیشتر آشنا کنیم. امیدواریم این مقاله که توسط تیم تولید محتوا مشهد دقیق گردآوری شده است، برای شما کاربردی بوده باشد.

درباره‌ی شرکت مشهد دقیق :

شرکت مشهد دقیق ، نمایندگی عرضه‌ و فروش  انواع دستگاه های اندازه گیری و ابزار دقیق با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از کمپانی های معتبر در ایران می باشند. این شرکت با سال ها تجربه در عرصه ی واردات و عرضه ی انواع دستگاه‌های اندازه‌گیری ، دارنده ی نمایندگی رسمی کمپانی های مطرحی نظیر اکستچ و ادلر و هیوکی و فلوک و… می باشد.

کالاهای ارائه شده توسط شرکت مشهد دقیق عبارت هستند از مولتی متر ، ارت سنج ، بروسکوپ و دوربین‌های بازرسی ، تجهیزات فشارقوی ، کالیبراتور و محصولات آزمایشگاهی و… .شرکت مشهد دقیق ، کلیه این محصولات را به همراه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش عرضه می کند. تمامی تستر های رنگ  دارای گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله است .

شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد محصول و قیمت این کالا ، با کارشناسان فروش و نیرو های پشتیبانی شرکت مشهد دقیق تماس حاصل فرمایید:

۰۵۱-۳۷۱۳۳۸۰۳

۰۵۱-۳۷۱۳۳۸۰۴

۰۵۱-۳۷۱۳۳۹۴۰

خارج از وقت اداری:  ۰۹۱۵۷۰۷۸۹۶۲

بازگشت به لیست