مقالات

دوربین حرارتی چگونه کار می کند؟

دوربین حرارتی چگونه کار می کند؟

وظیفه دوربین حرارتی مانند سایر دوربین‌ها برای ثبت تصاویر و فیلم‌برداری از افراد و اجسام مختلف است اما تفاوت این دوربین‌ها در عملکرد آن‌ها است. دوربین معمولی از نور مرئی برای ثبت تصاویر استفاده می‌کند، این در حالی است که دوربین حرارتی از نور مارابنفش بهره می‌برد. خرید دوربین حرارتی در بسیاری از صنایع ضروری و مهم است.

این دوربین‌ها اجسام با دمای کمتر را با رنگ‌‌های سرد مانند آبی و اجسام با درجه حرارت بالا را با خانواده رنگ‌های گرم مانند قرمز و نارنجی به نمایش می‌گذارند. جالب است بدانید که قابلیت نمایش اجسام با دمای خنثی نیز در این دوربین در نظر گرفته شده و از رنگ سبز برای نمایش این اجسام استفاده می‌شود.

buy-thermal-camera

قیمت دوربین حرارتی

ممکن است این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که دوربین حرارتی چگونه کار می‌کند و چه عواملی بر قیمت‌گذاری آن مؤثر است. همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد عملکرد این دوربین‌ها بر اساس ارزیابی تفاوت دمای محیط با اجسام است. به دلیل به‌کارگیری تکنولوژی‌های پیشرفته در این تجهیزات، برای خرید دوربین حرارتی کارآمد لازم است بودجه مناسبی را در نظر بگیرید.

قیمت دوربین حرارتی فلیر و قیمت دوربین حرارتی فلوک که از برندهای مطرح دنیا هستند، نسبت به مدل‌های چینی ارزان قیمت بسیار بیشتر است. بنابراین بهتر است برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و انجام یک خرید موفق، قبل از اقدام به خرید امکانات مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

انواع دوربین حرارتی و کاربردهای آن‌ها

امروزه خرید دوربین حرارتی برای تعمیرات موبایل نیز بسیار متداول شده است. تعمیرکاران با استفاده از این ابزار کاربردی می‌توانند در مدت‌زمان کوتاهی، قطعه آسیب‌دیده را شناسایی کنند. از دیگر کاربردهای دوربین‌های حرارتی، استفاده در موارد نظامی است. خرید دوربین حرارتی نظامی نسبت به سایر دوربین‌ها متفاوت‌تر است. این تجهیزات به‌صورت سفارشی و در تعداد بالا معامله می‌شوند. یکی دیگر از انواع پرکاربرد این دوربین‌ها، دوربین حرارتی دید در شب است. خرید دوربین حرارتی دید در شب برای منازل مسکونی و کارگاه‌ها باعث افزایش امنیت می‌شود.

برخی از افراد به دلیل بودجه کم و یا نبود فضای کافی برای نگهداری تجهیزات مختلف ترجیح می‌دهند از موبایل خود برای انجام وظایف مختلف استفاده کنند. برای حل این مشکل، برندهای مختلفی اقدام به تولید گجت دوربین حرارتی مخصوص تلفن‌های هوشمند کرده‌اند. خرید دوربین حرارتی موبایل بسیار معقولانه و به‌صرفه است و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

خرید دوربین حرارتی اورجینال از مراکز معتبر

برای خرید دوربین حرارتی ارزان و اصل بهتر است به نمایندگان رسمی و فروشگاه اینترنتی ابزار اندازه گیری مراجعه کنید. نمایندگی‌های انحصاری با مراکز فروش برندها در خارج از کشور برای خرید ابزار اندازه گیری ارتباط مستقیم دارند. ازاین‌رو قیمت دوربین حرارتی صنعتی و قیمت دوربین حرارتی دید در شب در این مراکز مناسب‌تر از سایر فروشگاه‌ها است. فروشگاه تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق به‌عنوان نماینده رسمی برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی در ایران فعالیت می‌کند. این مرکز محصولات اصل را با ضمانت‌نامه رسمی ارائه می‌کند.

بازگشت به لیست