برق الکترونیک, منبع تغذیه

منبع تغذیه برق چیست؟

منبع تغذیه برق چیست؟

نام دیگر منع تغذیه پاور ساپلای می باشد که وظیفه اصلی این دستگاه این است که توان الکتریکی مورد نیاز را برای مصرف کننده الکتریکی یا بار الکتریکی تامین می کند. منابع تغذیه می توانند بخشی از یک دستگاه دیگر و یا یک دستگاه مجزا باشد که در تمامی دستگاه هایی که ما در طول روز با آن ها سرو کار دارید از منبع تغذیه استفاده می کنند. درون دستگاه هایی همچون تلوزیون، کامپیوتر و لپ تاپ از منبع تغذیه استفاده شده است. برای تامین جریان و ولتاژ مناسب برای هر دستگاه از منبع تغذیه استفاده می شود.

اگر بخواهیم به صورت دقیق تر وظیفه و عملکرد منبع تغذیه را بررسی نماییم این محصول دریافت انرژی الکتریکی از یک منبع انرژی (برقی، مکانیکی، خورشیدی و شیمیایی) و تبدیل آن به ولتاژ، فرکانس و جریان است، با استفاده از یک منبع تغذیه تثبیت شده می توان ولتاژ و یا جریان خروجی را تا حد مشخصی ثابت نگه داشت. مشهد دقیق با سال ها سابقه در زمینه خرید پاور ساپلای آزمایشگاهی در خدمت شما مشتریان گرامی برای عرضه منبع تغذیه آزمایشگاهی ارزان با دقت و کیفیتی بالا می باشد.

ویژگی منبع تغذیه :

  • مهم ترین ویژگی های منبع تغذیه عبارت اند از :
  • نوع و دامنه ولتاژ و جریانی که جهت بار تامین می کند
  • پایداری ولتاژ یا جریان خروجی به ازای بار های الکتریکی مختلف
  • زمانی که می تواند بدون سوخت گیری و شارژ، انرژی را تامین کند

منبع تغذیه سوئیچینگ :

منبع تغذیه سوئیچینگ را می توان به دو دسته تقسیم کرد در دسته اول از نظر تامین ولتاژ که می تواند ولتاژ ورودی AC یا DC باشد به این صورت که برخی از شناخته شده ترین دستگاه ها از AC به DC تبدیل می شوند. دسته دوم از نظر اتصال و عدم اتصال منبع به سیستم است پارو سوئیچینگ ها در انواع کامپکت و مجزا وجود دارند که در مدل کامپکت می توان به منبع تغذیه یک ولتاژ بیرونی بدهیم تا منبع تغذیه اکتیو شود و از منبع تغذیه به نقاط دیگر سیم کشی و اتصالی نرسد.

چنانچه تصمیم به بررسی لیست قیمت انواع منبع تغذیه در راستای خرید منبع تغذیه آزمایشگاهی دارید می توانید به مرکز خرید تجهیزات برق و الکترونیک مراجعه نمایید تا خرید منبع تغذیه ارزان را با مناسب ترین قیمت منبع تغذیه از تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق داشته بشاید.

بازگشت به لیست