حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

طریقه کار دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی

دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی

امروزه دستگاه های مختلفی در بخش های مختلف صنعتی مورد استفاده هستند که از جمله آنها می توان به دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی اشاره کرد.

کابل هایی که در زیر زمین جاسازی می شوند به شما این امکان را خواهند داد که بتوانید به آسانی انرژی های مختلف را جایگذاری کنید و این کار به ویژه در صنعت به شما کمک خواهد کرد.

علت اصلی از به وجود آمدن عیب ها در کابل های زیرزمینی  این است که صدمه های بسیاری حین کابل کشی ایجاد خواهد شد که از جمله آنها می توان به بی احتیاطی کارگران اشاره کرد.

ممکن است که حتی در اثر استفاده از ابزار سنگین که در خاکبرداری از آنها استفاده می شود مشکلاتی ایجاد شود و بعد از مدتی هم سبب نفوذ رطوبت در بخش های مختلف شود که همین حوزه های صدمه دیده عیب و ایراداتی را نمایان خواهند کرد.

 

طریقه کار دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی

تا سال های پیش معمولا عیوبی که در کابل ها ایجاد می شد پنهان باقی می ماند چرا که دستگاه خاصی در این زمینه وجود نداشت که این کار را انجام دهد.

پل های مختلفی که در این بخش وجود داشتند مانند پل تامسون، پل وینستون و کلرین از جمله بخش هایی هستند که در قدیم جز دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی به شمار می آمدند.

در این بخش ها ابتدا کار آزمایش انجام می شد و سپس تعیین می کردند که محلی که عیب داشته است کجاست.

در نهایت هم محل عیب به وسیله ترانسفورماتورهایی که فشار قوی بوده اند سوزانده می شوند. البته آنچه که باید بدانید این است که نتیجه همیشه در این بخش مثبت نبوده است. خصوصا در کابل هایی که تمام رشته های آن ها اتصالی بوده است معمولا عیب یابی به وسیله این پل های اندازه گیری قابل انجام نبوده است.

 

ساخت دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی

پس از اینکه مخترعین موفق به ساخت دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی شدند بخش های بسیاری به عنوان مزایا در این زمینه شناخته شدند که شما هم میتوانید از آن ها استفاده کنید.

البته با اینکه فن عیب یابی کابل سریعا تغییر کرد اما باز هم دستگاه های مدرن امروزی باگ های بسیاری دارند که نمی توان همه آن ها را مناسب دانست.

شما می توانید با این دستگاه ها به خوبی، با اطمینان و دقت بیشتر عملیات مربوط به عیب یابی را انجام دهید و همچنین از اتلاف وقت خود در این بخش جلوگیری کنید.

ساخت دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی

ساخت دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی شاید در اول با مشکلات بسیاری همراه بود چرا که تمامی این کابل ها دارای یک سری ریزه کاری های بسیار است اما باز هم شما می توانید از آنها بهره مند شوید.

در بخش های مختلف صنعتی امروزه از دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی استفاده می شود و البته که روز به روز هم این دستگاه ها در حال گسترش و بهتر شدن هستند و شما می توانید کار خود را با آن ها آسان تر کنید.

حفاری، بریدن کابل در محل های مختلف و نصب اتصالات متفاوتی که توسط آن ها بشود این مشکلات را حل کرد تنها یک سری از این باگ های کاری بودند اما با دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی شما میتوانید به آسانی و در کوتاه ترین مدت زمان این باگ ها را نیز حل کنید.

 

دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی به طور دقیق چیست؟

دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی در واقع یک ترکیب از چندین تکنولوژی مختلف است که برای آشکارسازی خطاهای مختلف از آنها استفاده می شود.

این دستگاه در واقع به گونه ای طراحی شده است که شما می توانید مکان دقیق را برای عیب یابی مشخص کنید و آنها را تشخیص دهید.

از این قبیل مدارات می توان به مدارات باز، اتصالات کوتاه، کم عایق، عایق بالا و همچنین بخش هایی که دچار قطعی کابل هستند اشاره کرد.

ممکن است فکر کنید که این دستگاه در واقع توانایی لازم برای شناخت این باگ ها را ندارد و به همین دلیل هم کارایی خوبی ندارد اما آنچه که باید بدانید این است که دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی در واقع به عنوان یکی از بهترین دستگاه ها عمل می کند و شما می توانید تا ۱۶ کیلومتر را پاسخ دهید.

این دستگاه ها همچنین در جهت توزیع در پست های مختلف مورد استفاده هستند. کابل های انتقال در زیر زمین از جمله پرکاربردترین کابل هایی هستند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی

مشخصات فنی دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی

اگر بخواهیم در مورد مشخصات فنی این دستگاه ها صحبت کنیم باید بگوییم که سه حالت کاری را می توان در آن ها مورد استفاده قرار داد. نمایشگر بزرگ آن ها به شما کمک می کند که هر مقدار که می خواهد پایین تر بروید تا ببینید که مشکل اصلی کجاست.

دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی همچنین دارای یک پرینتر کوچک هم هست که شما می توانید به آسانی آن را به کامپیوتر متصل کنید و عملکردی آسان و راحت دارد.

محدوده اندازه گیری در این کابل های زیرزمینی همانطور که گفته شد در حدود ۱۶ کیلومتر است و دقت اندازه گیری هم در آن ها یک حد مناسب است که به شما این امکان را می دهد در هر مکانی از آن ها استفاده کنید.

البته اگر شما بخواهید از دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی در نقطه کور استفاده کنید باید بدانید که توانایی دید این دستگاه در حدود ۴ متر و یا کمتر است.

کلام آخر

در واقع شما با دستگاه عیب یاب کابل های زیر زمینی می توانید ردیابی فلزات را هم انجام دهید و هرگونه کابل با هسته فلزی را شناسایی کنید. همچنین لوله های فلزی هم در این زمینه می توانند یکی از بهترین انتخاب های شما باشند.

این دستگاه امروزه با نام های مختلفی در بازار شناخته شده است که از جمله آنها می توان به تستر کابل دیجیتال، خطایاب دستی، دستگاه عیب یاب کابل های زیرزمینی و همچنین فالت های دتکتور پرتابل اشاره کرد.

شما میتوانید این دستگاه ها را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از وب سایت ایران بی تم ام خریداری کنید و از مزایای آن ها بهره مند شوید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان شرکت مشهد دقیق در تماس باشید.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
مشهد ، خیابان تورج ، نبش تورج 13 ، پلاک 99
051-37133803 , 051-37133804 , 09157078962
info@iranbtm.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول